Віртуальні екскурсії

НАЙВІДОМІШІ МУЗЕЇ СВІТУ


Лувр (Париж, Франція)
http://www.louvre.fr/llv/commun/home_flash.jsp
На сайті представлена інформація про історію Лувру, список всіх колекцій. Вибираючи вид колекції, користувач одержує фото експоната, короткий його опис та історію створення.  Подано також опис всіх виставок, вказано види екскурсій, плановані екскурсії та ціни на них. Під час віртуальної подорожі можна відвідати вибрані зали музею і оглянути їх з різних сторін.

Метрополітен (Нью-Йорк, США)
http://www.metmuseum.org
У музеї Метрополітен представлено не тільки американське мистецтво. Тут є колекція староєгипетських пам''ятників, зібрання творів європейського живопису і скульптури. На сайті представлена інформація для відвідувачів, календар виставок, список колекцій, є більше 3,5 тисяч фотографій експонатів, можна відвідати віртуальні виставки. Частина експонатів для онлайн-перегляду надається тільки зареєстрованим користувачам.

Ермітаж (Санкт-Петербург, Росія)
Сайт Ермітажу є віртуальним музейним комплексом, максимально наближеним до справжнього музею. „Інформація для відвідувачів" крім звичних відомостей (години роботи, ціна квитків) містить плани поверхів музею. Віртуальна екскурсія по Ермітажу надає можливість заглянути на будь-який з поверхів музею, на схемі поверху можна вибрати зал і зайти в нього, переглянути збільшені фотографії експонатів.


ЄВРОПА

Музеї Австрії
 Галерея Альбертіна
Музей розташовано в замку ерцегерцога Альбрехта. Тут зберігається одна із найбільших та найвизначніших колекцій графіки (близько 65 000 малюнків і більше одного мільйона творів друкованої графіки). Колекція охоплює період від пізньої готики до сучасності.

Музей бароко (Зальцбург)
На сайті можна довідатися про графік роботи музею, екскурсій та виставок. А також ознайомитися з публікаціями (загальний каталог, каталог виставок, інформаційні випуски музею „BAROCKBERICHTE", доповіді та повідомлення). Особливістю зібрань цього музею є те, що всі вони присвячені „зародженню творів мистецтва" - ескізам. Це єдиний в Європі музей такого спрямування.

Музей історії мистецтва (Відень)
Основний будинок музею розташований в центрі міста на площі Марії-Терезії, зберігає колекції, зібрані за кілька століть австрійською династією Габсбургів (живопис XVI-XVII ст., колекції середньовічного прикладного мистецтва й антики). Гордістю музею є картинна галерея, збірки скульптур і декоративного мистецтва, єгипетські, грецькі і римські стародавності, нумізматичний кабінет.

Музеї Великобританії
 Музеї Великобританії
На сайті розміщено інформацію про поштові адреси і сайти музеїв Великобританії (більше 500 назв). Зручний пошук за алфавітом, ключовим словом, регіоном.
 Британська галерея Тейт (Лондон)
http://www.tate.org.uk/
Національний музей „Британськая галерея Тейт" - це найбільше в світі зібрання англійського живопису. Колекція музею охоплює п''ять століть. В музеї також представлено і сучасне мистецтво. На сайті можна також знайти інформацію про вартість квитків, адресу музею, час роботи, розташування та поради, як добратися до галереї. Є інтернет-магазин.
 Британський музей (Лондон)
Унікальний онлайн-сервіс - компас Британського музею - допоможе розібратися у всьому різноманітті представлених експонатів. На сайті два "компаси" - загальний і для дітей. Використовуючи їх, можна переглянути фотографії експонатів у звичному і збільшеному розмірі.

Національна галерея Лондона
http://www.nationalgallery.org.uk  
Сайт сучасного живопису. Можна переглянути існуючі колекції в хронологічному порядку. Можливий пошук картин одного художника, або певної епохи, доступний пошук за ключовим словом, можливий збільшений перегляд, зміна масштабу картини. Окрім самої картини на сайті представлена інформація про неї та її автора. Частина інформації перекладена російською мовою.

Колекція Національної галереї Шотландії досить різноманітна: тут можна побачити твори живопису, скульптури різних періодів - від Ренесансу до Постімпресіонізму, що представляють мистецтво багатьох країн Європи.
Особливе місце займають колекції французьких імпресіоністів і шотландських майстрів.

Музеї Бельгії
 Музей Грутхус
Сьогодні це музей побуту Середньовіччя та Нового часу. Від перших власників зберігся не тільки зовнішній вигляд будинку, але й деякі деталі інтер''єру, наприклад, головний предмет кухні - справжній камін XV століття.

Музей Майер ван ден Берг
Один із найцікавіших та найбагатших музеїв Антверпена. Основна частина експозицій музею складається  із творів прикладного мистецтва середньовіччя. Представлені також скульптура і живопис фламандських майстрів XIII-XVIII ст.

Музеї Болгарії
 Національний музей історії (Софія) 
http://www.historymuseum.org/
Національний музей історії в Софії - один з найбільших історичних музеїв на Балканах. Більше півсотні тисяч предметів мистецтва і побуту, археологічні знахідки та історичні архіви розкривають перед глядачем тисячолітню історію однієї з найбільш розвинених балканських цивілізацій.
 
Музеї Нідерландів

Королівська художня галерея (Mauritshuis)
В перекладі з голландської мови назва „Mauritshuis" звучить як „Моріц-хаус", будинок Моріц.  Через майже двісті років, у 1820 р. в цьому будинку була розміщена Королівська художня галерея - одне з найкращих у світі зібрань нідерландського живопису XV-XVII ст.

Мадуродам. Мініатюрне місто
Музей під відкритим небом з мініатюрними копіями визначних місць Нідерландів
Сьогодні в Мадуродамі більше семисот будівель, млинів, мостів, дерев, поїздів, пароплавів тощо.

Музеї Греції
 Музей Візантійської культури (Салоніки)
На сайті музею відвідувачі можуть ознайомитися з історією його створення, переглянути постійнодіючі та тимчасові виставки. Відвідувачі сайту можуть також побувати у складських приміщення музею, ознайомитися з особливостями зберігання фондів.

Національна галерея (Афіни)
Фонди галереї налічують більше 15 000 творів мистецтва, починаючи з поствізантійського періоду і до наших днів. Сайт музею знайомить користувачів з його історією, пропонує переглянути тимчасові виставки, ознайомитися з публікаціями, довідатися про освітні програми. На сайті також діє е-shop.


Музеї Естонії
 Естонський історичний музей (Таллін)
http://www.eam.ee/
Подано історію створення музею, довідкову інформацію (контакти, ціни квитків, розклад екскурсій тощо). Сайт містить чимало цікавої інформації з історії Естонії.
 Естонський національний музей (Тарту)
http://www.erm.ee/
Сайт містить багато цікавої та корисної інформації про виставки і заходи, які відбуваються в музеї, про наукову та видавничу роботу.
 
Музеї Іспанії
 Музей Пікассо (Барселона)
http://www.museupicasso.bcn.es/
На сайті розміщено чимало цікавої інформації про життєвий і творчий шлях одного із найвидатніших митців ХХ століття. Відвідувачі також можуть переглянути роботи відомого майстра.
 Музей Прадо (Мадрид)
http://museoprado.mcu.es/home.html
Музей Прадо - найбільше художнє надбання Іспанії. На сайті представлено інформацію про виставки і нові колекції. Відвідувачам сайту пропонується план поверху зі схемою розміщення картин. Вибираючи номер картини, можна прочитати про неї і художника, що її написав, а також переглянути збільшену копію полотна.
 Національний археологічний музей (Мадрид)
http://man.mcu.es/
Загальна довідкова інформація, історія музею, опис виставок та колекцій музею, бібілотека, видання. Освітні програми, курси, конференції.
 
Національний музей кераміки (Валенсія)
http://mnceramica.mcu.es/
Сайт висвітлює історію та діяльність музею. Користувачі можуть довідатися про графік роботи музею, його координати. Ознайомитися з експозиціями та колекціями, які зберігаються у фондах музею.
Фонд Гала-Сальвадор Далі
http://www.salvador-dali.org/
Даний електронний ресурс розповідає про життєвий та творчий шлях художника, подано адреси та сайти 4 музеїв С. Далі, відвідувачі можуть переглянути деякі роботи майстра.
 
Музеї Італії
 Галерея Уффіці (Флоренція)
Галерея Уффіці - не тільки один із найстаріших музеїв Італії, який було започатковано  1560 року. Це ще й визначне зібрання італійського живопису, починаючи із зародження власне італійської національної школи в XIII столітті і закінчуючи творами XVIII століття.
 Музей Ватикану
Представлені багатющі колекції античності та християнства, Лоджії Рафаеля, Сикстинська капела, знаменитий собор св. Петра, Ватиканські сади та багато іншогоСайт гарно ілюстрований, інформація подана багатьма іноземними мовами.

Музеї Ватикану
Даний електронний ресурс пропонує відвідати ватиканські музеї в режимі онлайн, переглянути експозиції, ознайомитися з їхнім описом, дає змогу користувачам збільшити зображення, пропонуються також online-тури.
Музей Сан-Марко (Флоренція)
http://www.kontorakuka.ru/museums/main.htm
Музей Сан-Марко відкрився для відвідувачів у 1869 році. Він розміщений в будівлі стародавнього домініканського монастиря. У XV столітті монастир був перебудований архітектором Мікелоццо (1396-1472), який реконстрюював будівлю, пристосувавши її для потреб монастирської громади. Створені архітектором приміщення були прикрашені фра Беато Анжеліко (1395-1455).

Музеї Латвії
 Музей історії Риги
http://www.rigamuz.lv/km/index.php
Сайт музею розповідає про історію Риги від найдавніших згадок про місто. Експозиція історії мореплавства Латвії знайомить відвідувачів з морським транспортом Латвії, починаючи з Х ст. В кабінеті срібла відвідувачі можуть переглянути колекцію  найцінніших експонатів музею, виготовлених з дорогоцінних металів. Кабінет Марти Алберінгі присвячений відомій танцівниці та колекціонерці.
 
Музеї Німеччини
 Баварський національний музей (Мюнхен)
Сайт пропонує довідкову інформацію про музей (час роботи, ціни на квитки). Також є план музею з коротким описом 5 залів на першому поверсі (вишукана культура, музичні інструменти, фарфор та фаянс, мистецтво ХІХ ст. та зал бароко і рококо) та 2 залів на другому (романський період й готика та ренесанс). На цокольному поверсі розміщено експозиції пердметів побуту - меблі та посуд Баварії.

Берлінська галерея
Сьогодні Берлінська галерея має одну з найбільш численних і різноманітних колекцій живопису Європи XIII-XVIII ст. Тут зберігаються полотна таких велетів мистецтва, як Дюрер і Гольбейн, Бальдунг Грін, Шонауер і Кранах. Гордістю берлінської експозиції є зали італійського та нідерландського Відродження.

Німецький історичний музей (Берлін)
Ключовими поняттями концепції музею та його експозицій є просвітництво та взаєморозуміння. Сайт знайомить відвідувачів з історією створення музею, його колекціями та експозиціями. На сайті діє інтернет-магазин, web-камери. Представлено довідкову інформацію.
  
Музеї Норвегії
 Музей Едварда Мунка (Осло)  
Мистецтво Едварда Мунка - найбільш вагомий внесок Норвегії в загальноєвропейську художню скарбницю. Подібно Чюрленісу в Литві, Піросмані в Грузії, Мунк не тільки став уособленням мистецтва своєї країни, але переступив національні рамки, ставши невід''ємною частиною світового мистецтва.


Музеї Португалії
 Національний музей археології (Лісабон)
Сайт знайомить з історією, експозиціями, колекціями музею, пропонує віртуальні тури та виставки. Користувачі сайту можуть також відвідати бібліотеку музею, яка налічує у своїх фондах близько 20 тис. монографій. Представлено освітні програми.

Національний музей сучасного мистецтва (Лісабон)
Сайт пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з новинами музею, переглянути анонси запланованих та діючих виставок. Колекції музею складають експонати португальського мистецтва, починаючи з другої половини ХІХ ст. і до нашого часу. Також на сайті розміщено довідкову інформацію, історію музею, освітні програми.

Музеї України
 Музейний простір України
Портал „Музейний простір України" поєднує у собі функції інформаційного сайту з щоденним оновленням та класичного порталу, який є своєрідним довідником з різних питань музейної справи.

МУЗЕЇ КИЄВА
 Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник (Київ)
Сайт містить новини, екскурстури, сторінки історії заповідника. Відвідувачі можуть ознайомитися з інформацією про конференції, що відбуваються в заповіднику, переглянути фотогалерею.

Меморіальний комплекс „Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" (Київ)
Сайт пропонує для своїх відвідувачів новини музею, інформацію про історію створення та експозиції, знайомить з пошуковою роботою меморіального комплексу. Містить спеціальну інформацію для фахівців. Пропонує перегляд фотодокументів.

Музей Гетьманства (Київ)
Це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам''яток матеріальної та духовної культури, пов''язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби. Сайт знайомить з новинами, експозиціями та виставками музею. Подає контактну інформацію, статті.

Музей Івана Гончара (Київ)
Сайт розповідає про історію створення центру та його засновників. Знайомить з колекціями та виданнями музею.

Національний заповідник „Софія Київська"(Київ)
Представлено інформацію про історію та діяльність заповідника, висвітлюється наукова робота, конференції, публікації. Можна довідатися про реставраційні роботи та виставки. Подано контактну інформацію та анонси.

Національний музей медицини України (Київ)
В музеї представлено розвиток медицини в Україні з стародавніх часів до наших днів. В основу організації музею була покладена новітня концепція музеєзнавства, яка дозволила використати науково-методичні і документальні матеріали та експонати у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами.

Національний художній музей України (Київ)
Сайт знайомить з історією музею, його колекціями та виданнями. Відвідувачі можуть довідатися про програми, які діють в музеї. Ознайомитися з анонсами виставок, переглянути діючі та архів. Подано контактну інформацію, партнерів музею.


АР КРИМ
 Бахчисарайський історико-культурний заповідник
На сайті відвідувачі можуть ознайомитимя з історією міста та палацу. Представлено схему палацу, його головні об''єкти. Контактна інформація. Режим роботи.

Картинна галерея Айвазовського
Сайт знайомить з історією галереї, біографією митця. Можна переглянути основну експозицію галереї, графічні роботи художника. Подається перелік учнів майстра.

Кримський республіканський краєзнавчий музей
Сайт знайомить з історією музею та його колекціями. Є контактна інформація.

Музей Лесі Українки в Ялті
Сайт запрошує у віртуальну мандрівку музеєм. У розділі „Леся Українка: студії" запропоновано повнотекстові статті. Окрім того - контактна інформація, меценати музею.

Немає коментарів:

Дописати коментар